WYDARZENIE ANULOWANE – KURS ONLINE “O DECYDOWANIU DOBRYM, A NAWET LEPSZYM!”

Rzeszowski Dom Kultury filia Staromieście informuje, że z przyczyn niezależnych od organizatora kurs online „O decydowaniu dobrym, a nawet lepszym!” zostaje odwołany. Jednocześnie zachęcamy wszystkich zainteresowanych tą tematyką do śledzenia strony internetowej i fanpage’a na Facebooku Rzeszowskiego Domu Kultury oraz uczestnictwa w podobnych tego typu szkoleniach organizowanych przez naszą placówkę w przyszłości.

 

Ponad połowa Polaków chętnie bierze udział w popularnej grze liczbowej. Wskazuje się jednak, że szanse na główną wygraną są mniejsze niż na zostanie trafionym przez meteoryt. Dlaczego zatem tak chętnie inwestujemy w kupony, a nie rozważamy zakupu ubezpieczenia od uderzenia przez ciało niebieskie? Rzeszowski Dom Kultury zachęca do udziału w warsztatowym kursie online dla dorosłych pn. „O decydowaniu dobrym, a nawet lepszym!”. Informacje zdobyte w trakcie zajęć mogą istotnie ułatwić podejmowanie różnego rodzaju decyzji w życiu zawodowym.

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza w szczególności właścicieli oraz kierowników firm, przedstawicieli handlowych, marketingowców, dyrektorów szkół, nauczycieli, urzędników czy studentów, a więc te grupy, które najczęściej mierzą się z koniecznością podejmowana ważnych decyzji. Tematyka kursu jest jednak na tyle uniwersalna, że może z niego skorzystać każdy zainteresowany możliwością lepszego poznania i zrozumienia procesów decyzyjnych.

Kurs „O decydowaniu dobrym, a nawet lepszym!” składa się z trzech części tematycznych: wnioskowanie i argumentacja, sposoby podejmowania decyzji oraz ocena racjonalności decyzji. Zajęcia przyczynią się do wzrostu skuteczności argumentacji oraz kontrargumentacji, a także ułatwią wykrywanie manipulacji oraz pułapek słownych i retorycznych w trakcie dyskusji.

Kurs poprowadzi Wojciech Rutkiewicz – nauczyciel, filozof i bioetyk zajmujący się na co dzień edukacją osób z różnych grup wiekowych. Współpracownik Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, na którym prowadził m.in. zajęcia z logiki oraz z przygotowania metodycznego i dydaktycznego nauczycieli. Autor kilkunastu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu edukacji oraz podejmowania decyzji. Certyfikowany tutor Fundacji Kolegium Tutorów. Prowadząc zajęcia, koncentruje się na kształtowaniu krytycznego myślenia oraz zwiększaniu zdolności komunikacyjnych i retorycznych.

Na kurs składa się 15 spotkań online trwających po 90 minut każde. Zajęcia będą się odbywać co środę od 24 marca do 30 czerwca 2021 r. Dostępne są dwa terminy godzinowe – 17:00-18:30 oraz 18:30-20:00. Osoby, które wezmą udział w przynajmniej 80% spotkań, otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.

Aby wziąć udział w kursie, należy przesłać zdjęcie lub skan wypełnionej karty zgłoszenia na adres szkolenia@rdk.rzeszow.pl oraz uiścić opłatę za uczestnictwo w kursie w wysokości 125 zł na numer konta wskazany w Regulaminie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność wpłat.

W przypadku pytań dotyczących szkolenia, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 515 409 262 lub mailowy na adres pawel.serewko@rdk.rzeszow.pl.

REGULAMIN I KLAUZULA INFORMACYJNA – O DECYDOWANIU DOBRYM, A NAWET LEPSZYM

KARTA ZGŁOSZENIA – O DECYDOWANIU DOBRYM, A NAWET LEPSZYM

 

Archiwa